úterý 7. ledna 2014

With the best inside, there is nowhere we can hide

Nový rok, nový život? No nevím, já asi budu spíš pokračovat s tím, jak rok 2013 skončil. Tyto šaty jsem si pořídila v létě, ale tento rok není taková extrémní zima, tak se dají nosit i teď. Jsou to jedny z mých nejoblíbenějších šatů, tak jsem se s Vámi o ně chtěla podělit. 
Cítím, že po tak dlouhých Vánočních prázdninách jsem nějaké to kilčo cukrovím nabrala, ale zítra se vracím do Anglie tak vše snad spravím brzo na to co to bylo před odjezdem. Držíte nějáke zajimavé diety anebo jste spíš zastánkyněma dravého jídla a pravidelného sportu? 

New Year, New life? I prefer continuing in my life where it ended in 2013 without major changes. I got this dress in summer and since this winter isn't extreme it is possible to wear them even now. They are one of my favorite dresses I wear currently and therefore I wanted to share them with you. 
I feel that after a long Winter break and after all those cookies I gained some weight but tomorrow I am returning to England and therefore I hope everything will get back to normal soon. Are you on any special diets or do you prefer the classics of eating healthy and exercising regularly? 

Žádné komentáře:

Okomentovat